عنوان خبر: اسکان نوروزی فرهنگيان در قم فقط اینترنتی است
(شاخه: جامعه)
شنبه 21 اسفند 1389 - 19:14:05

معاون پشتيباني و توسعه مديريت آموزش و پرورش قم از مسافران و زائران فرهنگي خواست قبل از سفر به قم تنها از طريق سامانه اينترنتي مكان اسكان خود را رزرو كنند.


به گزارش فردونیوز ،'حميد رضا سوري' روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: رزرو اسكان فرهنگيان به هيچ وجه به صورت تلفني امكان پذير نخواهد بود.

وي گفت: نرخ اسكان فرهنگيان درسال جاري نسبت به پارسال تغييري نكرده است و هيچگونه افزايشي نخواهد داشت.

قايم مقام ستاد مركزي اسكان فرهنگيان قم اظهار داشت: تجهيزات مراكز اسكان فرهنگيان در ايام نوروز كامل است و مراكزي كه به تجهيزات و وسايلي بيشتر نياز داشته باشند با توجه به موجودي ها و امكانات ،اين تجهيزا در اختيارشان قرار خواهد گرفت.
رييس اداره تعاون و رفاه فرهنگيان قم نيز گفت: پيش بيني ما براي اسكان زايران فرهنگي 300 بود، امابا توجه به مسووليت آموزش و پرورش استان در ستاد اسكان قم 100 واحد آموزشي ديگر به اين تعداد افزوده شد كه تعداد كل مدارس براي پذيرش زايرين به 400 مدرسه مي رسد.
 
'رضا افشاري نژاد' گفت : علاوه بر كلاس‌هاي موجود، نمازخانه‌هاي مدارس نيز آماده پذيرايي از فرهنگيان و زايران سراسر كشور خواهد بود.

وي ياد آور شد: طراحي بنرهاي اطلاع رساني و طراحي و چاپ نقشه راهنماي زائران جهت نصب و توزيع در ورودي‌هاي شهرو انجام برنامه هاي فرهنگي از جمله مواردي است كه در زمينه اطلاع رساني انجام شده است.

افشاري نژاد با اشاره به اينكه پذيرش زايرين فرهنگي در روزهاي اول بسيار پرتراكم خواهد بود اظهار داشت: عملا از روز 26 اسفندماه زايران فرهنگي در قم پذيرش خواهند شد.
وي اضافه كرد: اين در حالي است كه در سراسر كشور، پذيرش از تاريخ 28 اسفندماه است.
منبع:ایرنا
پایان پیام
فردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-5437.html )