عنوان خبر: ۵۰ زندانی قمی طی چهار ماه اخیر آذاد شدند
(شاخه: جامعه)
سه شنبه 18 دي 1397 - 14:28:36

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از ارتقاء چشمگیر عملکرد انجمن حمایت از زندانیان خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،مهدی کاهه با اشاره به ارتقاء چشمگیر عملکرد انجمن حمایت از زندانیان اظهار کرد: از آنجایی که آثار و عوارض مجازات‌های مجرمان تنها شامل حال آن‌ها نمی‌شود و همه اعضای خانواده را درگیر می‌کند و آنان را نیز در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار می‌دهد لذا ضرورت دارد جهت جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی دیگر اقدامات موثری صورت پذیرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان قم ادامه داد: این انجمن به منظور جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در سال جاری اقدامات موثری داشته که در بیان اهم آن‌ها می‌توان به تامین مسکن خانواده‌های نیازمند در نزدیکی محارم از طریق پرداخت ودیعه مسکن و اجاره بها، پرداخت هزینه صدور دفترچه بیمه، تهیه لوازم ضروری منزل، توزیع بن خرید کالا از فروشگاه و تامین اقلام و مواد غذایی مورد نیاز و تحویل آن‌ها اشاره کرد.

کاهه تصریح کرد: پرداخت وام قرض الحسنه، پیگیری وضعیت بهداشتی و درمانی و تامین دارو، خرید و توزیع پوشاک و کیف و کفش، آموزش خیاطی و تهیه چرخ خیاطی به جهت اشتغال زایی و ثبت نام دانش آموزان ترک تحصیلی از دیگر اقدامات انجمن حمایت از زندانیان قم بوده است.

آزادی ۵۰ زندانی قمی طی چهار ماه اخیر
رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان قم همچنین گفت: انجمن حمایت از زندانیان قم با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله کمک‌های نقدی خیرین، موجبات آزادی ۵۰ نفر از محکومین را طی چهار ماه اخیر فراهم آورد.

مهدی کاهه اظهار کرد: یکی از رسالت‌های خطیر انجمن حمایت از زندانیان، تلاش در مسیر فراهم کردن بستری برای بازگشت زندانیان به کانون خانواده و در نتیجه آن کاهش آسیب‌های اجتماعی پیش روی این خانواده‌ها است.

وی آزادی هر زندانی را گامی مهم به سوی حفظ و تحکیم خانواده دانست و تصریح کرد: در راستای منویات ریاست قوه قضائیه و اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و در راستای احیای حقوق عامه، انجمن حمایت از زندانیان قم با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله کمک‌های نقدی خیرین، درامد‌های جاری انجمن و نیز تلاش‌های مجدانه مددکاران توانسته با پیگیری‌های مستمر و تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش با شکایت و جلب رضایتمندی آنان، زمینه آزادی ۵۰ نفر از محکومین را طی چهار ماه اخیر در قم فراهم آورد.

دادستان عمومی و انقلاب قم ضمن تمجید از عملکرد مثبت انجمن، بر لزوم تداوم پیگیرانه انجمن در تمام زمینه‌های حمایتی تاکید کرد.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-49496.html )