عنوان خبر: مديران استاني بايد برنامه محور، تحول آفرين و نوآور باشند
(شاخه: سیاست)
يكشنبه 16 دي 1397 - 18:31:01

استاندار قم با اشاره به مولفه هاي لازم براي مسئولان جهت پيشبرد اهداف توسعه اي استان بيان داشت: مديران استاني بايد برنامه محور، تحول آفرين و نوآور باشند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،بهرام سرمست استاندار قم در نخستين جلسه شوراي معاونين استانداري قم طي سخناني با بيان اينكه مديران استاني بايد برنامه محور عمل كنند اظهار داشت: برنامه ي دستگاه هاي دولتي در سه بخش كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت بايستي مشخص شود.
استاندار قم گفت: برنامه هايي كه از سوي مديران دستگاه هاي اجرايي به استانداري قم ارائه مي شود بايستي زمانبندي مشخصي داشته باشد.
سرمست با تاكيد بر پاسخگويي مديران نسبت به عملكرد خود ادامه داد: معتقد به تفويض اختيارات به مديران هستم بطوريكه مديران نسبت به تكاليفي كه بر عهده آنها گذاشته مي شود مسئول بوده و گزارش آن را ارائه دهند.
وي همچنين با بيان اينكه اخلاق مداري بايد محور اصلي فعاليت مديران دولتي باشد گفت: برنامه محوري، تحول آفريني و نوآوري مولفه هايي هستند كه از مديران انتظار داريم.
استاندار قم در بخش پاياني سخنان خود بازديد سرزده از دستگاه هاي دولتي را از برنامه هاي خود عنوان و خاطرنشان كرد: هدف از اين بازديدها اصلاح روش ها و بهبود
در ارائه ي خدمات به مردم افزايش رضايتمندي عمومي خواهد بود.
در اين جلسه اعضاي شوراي معاونين استانداري قم گزارشي از فعاليت هاي حوزه كاري خود ارائه دادند.

استاندار قم:حفظ اشتغال و توليد در دستوركار دستگاه هاي دولتي باشد

استاندار قم همچنین بر ضرورت حفظ اشتغال و توليد به عنوان يكي از اولويت هاي اصلي استان دربخش اقتصادي تاكيد كرد.

بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان قم طي سخناني مقايسه ي وضعيت استان با گذشته را ضروري دانست و افزود: يكي ديگر از شاخص ها در ارائه ي عملكرد كه از اهميت بيشتري نيز برخوردار است، مقايسه ي عملكرد استان با ساير استان هاست.

استاندار قم خاطرنشان كرد: افق چشم انداز استان در حوزه هاي اقتصادي بايستي مشخص شده و براي تحقق آن برنامه ريزي عملياتي صورت بگيرد.

سرمست همچنين خروج توليد از ركود را از اولويت هاي استان قم در مباحث اقتصادي دانست و افزود: حفظ ظرفيت اشتغال در شرايط جاري اقتصادي كشور بايد در دستور كار ادارات دولتي باشد.

وي حضور فيزيكي مديران دولتي در واحدهاي توليدي و صنعتي را نيز ضروري دانست و خاطرنشان كرد: گاهي با شنيدن مشكلات از زبان مديران واحدهاي خصوصي روند حل مشكلات تسهيل خواهد شد.

استاندار قم با بيان اينكه تصميمات كارگروه نيازمند حضور مديران ارشد دستگاه هاي دولتي است بيان داشت: مديران بايد شخصا در جلسات ستادي حضور داشته باشند.

سرمست در بخش ديگري از سخنان خود استفاده از ظرفيت منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان و شهركهاي صنعتي استان را خواستار شد و گفت: بايستي از هر يك از خصيصه هاي قم به عنوان يك ظرفيت براي توسعه استان بهره برد.

وي گفت: بنده به عنوان نماينده دولت در استان پل ارتباطي بين بخش خصوصي و مسئولان استان با مديران ملي خواهم بود و از ظرفيت حضور وزيران و مقامات كشوري و ايده پردازي بخش خصوصي و كارآفرينان براي پيشبرد برنامه هاي استاني استفاده خواهم كرد.

استاندار قم همچنين توجه به سرمايه هاي اجتماعي به عنوان پشتوانه ي سرمايه هاي اقتصادي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: از پتانسيل نمايندگان مردم قم در مجلس شوراي اسلامي و علما و بزرگان استان براي بهبود وضعيت اقتصاد و معيشت مردم نبايد غافل شويم.

مهرداد غضنفري امرايي معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار قم نيز در اين جلسه با بيان اينكه در بخش گردشگري بايد تسهيلات را طبق چشم انداز تعيين شده پرداخت كنيم اظهار داشت: مديران دستگاه هاي اجرايي و بانك ها بايد تعهد خود را در مدت مشخص شده انجام دهند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-49482.html )