عنوان خبر: حجت الاسلام اسکندری مدیرکل جدید اوقاف قم شد
(شاخه: سیاست)
يكشنبه 16 دي 1397 - 18:10:30

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با حضور تعدادی از اساتید حوزه و جمعی از مسئولان استانی و کشوری برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،طی مراسمی که پیش از ظهر یکشنبه با حضور تعدادی از اساتید حوزه، مسئولان سازمان اوقاف و مدیران استان در مجتمع فرهنگی و آموزشی امامزاده سیدعلی (ع) قم برگزار شد،حجت الاسلام عباس اسکندری به عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم معرفی و از خدمات و فعالیت‌های ۴ ساله حجت الاسلام سید اسماعیل حسینی مقدم در این سمت تقدیر شد.

در این مراسم آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، حجت الاسلام والمسلمین ملکا رئیس دفتر مقام معظم رهبری در استان قم، حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد رئیس فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، نمایندگان بیوت مراجع تقلید حضور داشتند.

وی به اهمیت شهر قم پرداخت و افزود: در روایات بسیاری از آن یاد شده و گاهی قم را محل اجتماع انصار و حجت خدا نامیدند و گاهی آن را حجت بر همه بلاد مشرق و مغرب قرار داده‌اند.

حجت الاسلام حسینی مقدم در این مراسم عنوان کرد: خداوند را برای این نعمت خدمت در شهر قم شاکرم، شهری که اوصاف بسیاری در روایات نسبت به آن شده است.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به رویکرد جهادی این مرکز تأکید کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه در ۴ سال گذشته با رویکرد جهادی وارد عرصه فعالیت و خدمت‌رسانی شده و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداشته است.

حجت الاسلام حسینی مقدم تصریح کرد: سیاست و رویکرد نهضت حفظ قرآن کریم از سال‌های گذشته در استان قم آغاز شده است و امیدواریم همانطور که مقام معظم رهبری مطالبه دارند امامزادگان به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند.

وی در ادامه بیان کرد: در بخش موقوفات تلاش فعالان عرصه وقف منجر به احیای موقوفات شد و ۱۰۴ درصد نسبت به مدت مشابه عواید موقوفات بیشتر وصول شد و همچنین حدود ۴۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه در اجرای نیت امینانه توفیق حاصل شده است.

لازم به ذکر است حجت الاسلام اسکندری طی حکمی به عنوان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم معرفی شد که وی پیش از این در سمت مدیرکل تبلیغات اسلامی قم فعالیت داشت.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-49480.html )