عنوان خبر: قم با مشکلات شدید زیرساختی و عمرانی روبه‌رو است
(شاخه: سیاست)
شنبه 15 دي 1397 - 16:38:30

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: قم با مشکلات شدید زیرساختی و عمرانی روبه‌رو است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،به نقل از تسنیم؛حسین ذوالفقاری عصر امروز در آئین تودیع و معارفه استاندار جدید قم، با اشاره به نزدیکی به‌روز تاریخی 19 دی اظهار داشت: حادثه 19 دی‌ماه معادلات موجود را به سود انقلاب اسلامی به پایان برد.

وی با اشاره به رویه انتخاب استانداران در دولت تدبیر و امید افزود: در انتخاب استانداران در دوره جدید اولویت به ظرفیت‌های داخل وزارت کشور داده‌شده و بعد از برخی رفت‌وآمدها و پیشنهادات موجود درنهایت استانداران 14 استان کشور از داخل نیروهای وزارت کشور انتخاب شدند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عنوان کرد: استاندار سابق قم فردی اخلاق مدار و متوازن بود که آرامش قابل قبولی را در طول 40 ماه خدمت در استان قم به وجود آورده بود، همچنین شورای تأمین استان قم از برجستگی‌های بسیار ویژه و قدرتمندی برخوردار است.

ذوالفقاری ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مرکزی در وزارت کشور برای بهره‌گیری از تجربیات استانداران و مدیران بازنشسته تشکیل می‌شود، سرپرست موقت استانداری قم نیز در دو ماه گذشته خدمات بسیار ارزنده‌ای را در آرامش استان قم به خرج داده است.

وی با اشاره به تجارب استاندار جدید قم گفت: بهرام سرمست استاندار قم در طول 40 سال گذشته تجربه‌ها و کارنامه موفقی در حوزه‌های مختلف داشته و علاوه بر آن از اخلاق و مهارت ویژه‌ای نیز برخوردار است، اعتدال و پاک دستی سیاسی از ویژگی‌های اصلی استاندار جدید قم است.

ذوالفقاری اضافه کرد: قم ازنظر سیاسی و مذهبی ارزش و اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد، خدمت به قم خدمت به انقلاب و ارزش‌های اسلامی است، سالانه بیش از 24 میلیون زائر وارد شهر قم شده و محور مواصلاتی 17 استان کشور است که نشان از ظرفیت‌های بالای این استان است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: از بیش از 110 کشور جهان طلبه در سطح حوزه‌های علمیه قم مشغول تحصیل و تدریس بوده که از ظرفیت‌های ویژه‌ای استان محسوب می‌شود، باید در شهرهای زیارتی تفاوت فاحشی ازنظر عمل به ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی نسبت به شهرهای دیگر احساس شود.

وی با اشاره به ضعف‌های زیرساختی استان قم تأکید کرد: در مسئله زیرساختی، عمرانی و اقتصادی نگاه بسیار ویژه‌تری به استان قم شود، قم ظرفیت تبدیل‌شدن به یک شهر ویژه و نمونه از جهات مختلف را داشته و لازم بوده تا طراحی‌های لازم برای رسیدن قم به این جایگاه در دوره جدید صورت بگیرد.

ذوالفقاری گفت: دشمن برای نرسیدن جمهوری اسلامی به جشن چهل‌سالگی تمام ظرفیت‌های خود را روی کار آورده و عملیات روانی بسیار شدیدی را نیز به کاربست.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عنوان کرد: هر روزی که از 13 آبان امسال گذشته بر شدت یاس و ناامیدی دشمنان و مخالفان جمهوری اسلامی افزوده‌شده است، ایجاد نارضایتی‌های داخلی مهم‌ترین هدف دشمن از فشارهای اقتصادی و تحریم‌های موجود است، مدیران استانی باید در راستای استحکام سیستمی کشور گام بردارند.

وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشور اضافه کرد: هزینه سنگین اداره کشور و مشکلات بوروکراسی واداری ازجمله مشکلات اساسی واصلی کشور است، هزینه‌های جاری ادارات و دستگاه‌های اداری کشور بسیار سنگین است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با انتقاد از برگزاری جلسات متعدد و بی‌نتیجه در سطح کشور تأکید کرد: باید از برگزاری جلسات بی‌فایده در سطح تمام دستگاه‌های اداری کشور برای کاهش هزینه‌های جاری خودداری شود، برای کاهش هزینه‌های جاری باید آسیب‌شناسی‌های لازم صورت بگیرد.پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-49473.html )