عنوان خبر: معرفی سامانه‌های پاسخگویی به شکایات از اداره کل راه و شهرسازی استان قم
(شاخه: جامعه)
دوشنبه 21 خرداد 1397 - 14:15:46

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در راستای تکریم ارباب رجوع و ارتقای سلامت اداری و رعایت و حفظ حقوق شهروندی، از سه طریق اقدام به پاسخگویی به شکایات شهروندان خواهد شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،محمد حسینی صالحی با اعلام این خبر گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان قم از طریق سامانه های شهراه، سامد و سامانه بازرسی قم در راستای تکریم ارباب رجوع و ارتقاء سلامت اداری و رعایت و حفظ حقوق شهروندی اقدام به رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردم می نماید.

وی در ادامه با اشاره به این که پروژه شهراه به دستور وزیر راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۲ آغاز شد خاطر نشان کرد: سامانه شهراه با عنوان "شهراه"، راهی به سوی شهروندان و با شعار "گزارش از شما، رسیدگی از ما"، راه اندازی شده و شهروندان محترم در صورت مواجه با مشکلات خدمتی در بخش های مختلف سازمان های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی می توانند به این سامانه ورود پیدا کرده و موارد عدم پاسخگویی و دیگر مشکلات را گزارش نموده و پس از ثبت شکایت کد رهگیری را به منظور پیگیری در خواست خود دریافت نمایند.

حسینی صالحی افزود: ارتقای سلامت اداری و پاسداشت حقوق شهروندی از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه است و شهروندان می توانند با مراجعه به سایت شهراه به آدرس shahrah.mrud.irو یا لینک این سامانه در سا یت اداره کل راه و شهرسازی استان قم به آدرس qom.mrud.ir ثبت درخواست نموده و خدمت مورد نظر خود در حوزه راه و شهرسازی را دریافت نمایند.

وی با اشاره به رویکرد مثبت سامانه شهراه در خصوص اصلاح فرآیند ها اظهار داشت: شهروندان می توانند علاوه بر طرح شکایات و مشکلات در سامانه شهراه، پیشنهادهای خود را در راستای اصلاح وتسریع امور در حوزه راه، مسکن و شهرسازی ارائه دهند.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در ادامه گفت: سامانه الکترونیکی سامد ارتباط مردم و دولت شامل انتقادات و پیشنهادات، طرح ها و ایده ها، شکایات و مسائل و مشکلات، گزارش از عملکرد دستگاه های و نهاد های اجرایی می باشد که در این راستا شهروندان می توانند با مراجعه به آدرس saamad.ir و  یا با سامانه تلفنی ۱۱۱ مسائل و مشکلات خود را مطرح نمایند.

وی تصریح کرد: سامانه الكترونیكی سامد ارتباط مردم و دولت اهدافی چون ارتقای سطح پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی به مردم، افزایش میزان رضایتمندی مردم از خدمات عمومی دولت، توسعه و بهبود استانداردهای ارائه خدمات، ایجاد بستر مناسب برای تعامل آسان مردم و دولت، تسریع در انتقال مشكلات و نظرات مردمی به مراجع مربوطه، پاسخگویی سریع و رسیدگی موثر به تقاضای مردم و احقاق حقوق آنها، افزایش نظارت مردمی بر نحوه ارائه خدمات دولتی ، طبقه بندی و اولویت بندی مكاتبات واصله را در دستور کار دارد.

حسینی صالحی اشاره کرد: برای ارتباط مردم با سامانه الكترونیكی دولت، همه ابزارهای ارتباطی از جمله تلفن (شماره تلفن ۱۱۱ به عنوان سرشاخه ارتباطی) و همچنین پیام كوتاه (SMS) و اینترنت، شامل پایگاه اطلاع رسانی مركز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، به نشانی  saamad.ir در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این مطلب که دولت تلاش دارد از طریق اجرای طرح سامد به تسهیل و تسریع ارتباطات مردم با مسئولان بخش های اجرایی بپردازد یادآور شد: شماره تلفن ۱۱۱ مجرای اصلی ارتباط الكترونیكی مردم و دولت است و این ابزار به نحوی طراحی شده كه هر فرد از هر نقطه از كشور با این شماره تماس بگیرد، به‌ طور اتوماتیك به بخش پاسخگویی سامد استان مربوطه متصل می شود.

وی در پایان اظهار کرد: از جمله سامانه های اظهار نظرات، پیشنهادات، شکایات که به عنوان یک مجرا و پل ارتباطی بین مردم با اداره کل بازرسی به عنوان ابزار نظارتی قوه قضائیه طراحی شده است  shekayat.bazresi.ir   سامانه پاسخگویی به شکایات بازرسی کل کشور می باشد که شهروندان و مراجعین میتوانند از طریق این سامانه نیز شکایات خود را مطرح کرده و پیگیری کنند.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات راه و شهرسازی استان قم به صورت حضوری مشکلات و شکایات خود را طرح و پیگیری نمایند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-47771.html )