عنوان خبر: دست‌فروشان محدوده حرم و مسجد جمکران ساماندهی می شوند
(شاخه: اقتصاد)
دوشنبه 23 بهمن 1396 - 16:04:23

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: در راستای تامین نظم شهری توانسته‌ایم علاوه‌ بر جمع‌آوری دست‌فروشان از نقاط حساس شهری بخصوص هسته مرکزی، آن‌ها را در دو منطقه پارکینگ شرقی حرم و مسجد مقدس جمکران ساماندهی کنیم تا آنها نیز بتوانند به نوعی فعالیت خود را ادامه دهند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،احمدرضا شفیعی با اشاره به عملکرد اداره‌کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم در سال 96 اظهار کرد: جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان از سطح شهر به خصوص اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران یکی از اقدامات ویژه این مجموعه بوده است.

وی با تاکید بر حفظ شان و جایگاه سیما و منظر شهری در شهر قم اظهار کرد: در استان قم بیش از 4 هزار دست‌فروش وجود داشت که مطابق برنامه ریزی صورت گرفته آن دسته از دست فروشانی که استحقاق ساماندهی را داشته اند نسبت به ساماندهی آن‌ها اقدام کرده‌ایم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری معتقد بر این است که در صورتی که اثبات شود شخصی مخارج زندگی خود را از راه دست‌فروشی تامین می‌کند بسترهای فعالیت قانونی با رعایت ضوابط شهری را فراهم کند تصریح کرد: در این راستا توانسته‌ایم علاوه‌ بر جمع‌آوری دست‌فروشان از نقاط حساس شهری بخصوص هسته مرکزی، آن‌ها را در دو منطقه پارکینگ شرقی حرم و مسجد مقدس جمکران ساماندهی کنیم تا آنها نیز بتوانند به نوعی فعالیت خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه نیروهای اداره کل تخلفات شهری به طور مستمر در محدوده حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران مشغول گشت‌زنی بوده تا با متخلفان در حوزه دست‌فروشی برخورد و نسبت به جمع‌آوری آنان اقدام کنند تصریح کرد: شهر مقدس قم به عنوان یک جهان‌شهر مطرح است و در این راستا باید نظم و سیما و منظر شهری حفظ شود.


پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-46811.html )