عنوان خبر: تقدیر مراجع تقلید، علما و مسئولان قم از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن
(شاخه: سیاست)
يكشنبه 22 بهمن 1396 - 22:03:00

مراجع تقلید، علما و شخصیت های برجسته حوزوی همگام با دیگر اقشار مردمی در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافتند و شرکت مردم در گرامیداشت انقلاب اسلامی در این مقطع حساس را نشانه وفاداری و علاقه آنان به ارزش های دینی و انقلابی دانستند و این بصیرت را ستودند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و عبدالله جوادی آملی و ابراهیم امینی در شهر مقدس قم در جمع خیل عظیم راهپیمایان حضور یافتند؛ اعضای جامعه مدرسین، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، مسؤولان مرکز مدیریت حوزه های علمیه، شخصیت های حوزوی نیز از دیگر شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن در شهر قم بودند.

مراجع تقلید و علما در حاشیه راهپیمایی در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران حضور گسترده و حماسی مردم را شایسته تقدیر دانستند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی عنوان کرد: مردم هوشیار ما بار دیگر بصیرت و هوشیاری خود را به ظهور رساندند و نشان دادند هرچه فشار دشمنان بیشتر شود، حضور مردم در عرصه های مختلف پررنگ تر خواهد بود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید به چنین ملتی آفرین گفت و مشکلات آنان را حل کرد.

آیت الله حسین نوری همدانی نیز با بیان اینکه امروز روز کور شدن نقشه های آمریکا و ایادی آمریکاست، گفت: این مردم همیشه با انقلاب بوده و خواهند بود.

آیت الله عبدالله جوادی آملی نیز با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22بهمن قدرشناسی از امام راحل، شهدا، جانبازان و ایثارگران است، افزود: این حضور نشانه حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ملت ایران امروز قوی‌تر از انقلابیون روزهای اول انقلاب هستند.

آیت الله ابراهیم امینی استاد برجسته حوزه علمیه نیز در حاشیه حضور در راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد: ملت ایران طی چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی با هوشیاری همه توطئه های دشمنان را خنثی کرده و در آینده هم همچنان با دشمنان مقابله خواهد کرد.

عضو تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: از مسئولین هم انتظار می رود در حل مشکلات مردم بیش از پیش تلاش و جدیت کنند.

* تشكر استاندار قم از حضور حماسي مردم قم در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن

 

استاندار قم با صدور پیامی از حضور حماسي مردم قم در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن تشکر کرد.

متن پيام تشكر استاندار قم از حضور حماسي مردم قم در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن به این شرح است:

"بسمه تعالي"

بار ديگر گام هاي استوار، همت سترگ، عزم راسخ و قلب‌هاي مملو از شور و شوق ايرانيان، راهپيمايي يوم الله 22 بهمن را به تجلي گاه حماسه شورانگيز حضور و آوردگاه باشكوه عزت و عظمت تبديل كرد.

حضور حماسی و وحدت آفرين اقشار مختلف مردم قدرشناس ايران اسلامي در راهيپمايي بزرگداشت سي و نهمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي، اقيانوس عظيمي از ايمان، اتحاد، همبستگي و پيوند دوباره ملت با نظام و آرمان هاي انقلاب اسلامي را به نمايش گذاشت.

روزي كه مردم مؤمن و انقلابي قم نيز همگام با ملت ايران به صحنه آمدند و با خلق حماسه اي ماندگار، طراوت و تازگی دوباره اي به حيات پربركت انقلاب اسلامي بخشیدند.

اينجانب ضمن تبريك اين حماسه بزرگ، صميمانه از همراهي و حضور پرشور، آگاهانه و باصلابت مردم استان قم در راهپيمايي وحدت بخش يوم الله 22 بهمن به ويژه علما و مراجع معظم تقليد كه در خلق اين حماسه انقلابي سهيم بودند تشکر و قدردانی نموده، اميدوارم توفيق الهي كمك و يار و دعاي حضرت بقيه الله الاعظم(ارواحناله الفداء) پشتيبان اين ملت و انقلاب اسلامي باشد.

* تشکر فرماندار قم از حضور حماسی مردم انقلابی قم در راهپیمایی 22 بهمن

فرماندار شهرستان قم طی پیامی از حضور آکاهانه و حماسی مردم غیور و انقلابی شهر مقدس قم در راهپیمایی 22 بهمن تشکر کرد.

متن پیام رضا سیار فرماندار قم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پیام وحدت و یکپارچگی و ایستادگی مردم ایران بر آرمان های والای انقلاب خود در گوش جهانیان طنین انداز شد تا دشمنان این ملت بدانند که تهدید و تحریم هرگز نخواهد توانست آنان را از اهداف والای انقلابشان دور نماید.

حضور آگاهانه ی ملت شریف ایران به ویژه مردمان غیور و انقلابی شهر خون وقیام قم در راهپیمایی 22 بهمن، نشان داد که ملت ایران به استمرار حرکت انقلابی خویش در جهت دستیابی به آرمان های والای انقلاب و ادامه ی راه امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی مصمم هستند و با پیروی از هدایت های کارگشای رهبر فرزانه ی خویش، به دنبال رشد و بالندگی کشور خود در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستند و در این مسیر از هیچ تهدیدی نخواهند هراسید.

این حضور حماسی در شرایطی به وقوع پیوست که ملت و دولت ایران به دلیل شرایط منطقه ای متلاطم و ناامن و کینه توزی دشمنان زخم خورده ی جهانی ناشی از شکست های متوالی از نظام جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی و نظامی،‌بیش از هر زمان دیگری به وحدت و یکپارچگی و دوری از تفرقه جهت مقابله با دشمنان خود نیازمندند.

اینجانب ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بر خود وظیفه می دانم از شعور و درایت بالای سیاسی مردم ایران به ویژه شهرستان قم و شهرهای تابعه که در مراسم یوم الله 22 بهمن، نمایشی زیبا و به یادماندنی از اقتدار،‌همبستگی و ایستادگی خود را در مقابل چشمان جهانیان متبلور ساختند، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

در پایان از خداوند متعال برای مردم شریف قم و همه ی دست اندرکاران برگزاری با شکوه برنامه های دهه ی مبارک فجر، به ویژه اعضای محترم ستاد بزرگداشت دهه ی فجر استان ،شهرستان و بخش های تابعه ، پیروزی و سرافرازی و سعادت اخروی را آرزومندم.

* قدردانی شهردار قم از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با صدور پیامی از حضور پرشور و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن تقدیر کرد.

دکتر سقائیان‌نژاد با صدور پیامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حضور مردم در راهپیمایی جشن انقلاب را پرشور و دشمن شکن خواند و از حرکت یکپارچه و انقلابی مردم تقدیر کرد.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

انقلاب اسلامی ایران هم‌اکنون در آستانه 40 سالگی، به درختی تنومند بر پایه اسلام و مردم تبدیل شده و همواره مبانی اسلامی و حضور مردم بوده که این درخت تنومند را آبیاری کرده است.

مردم پایه و اساس جمهوری اسلامی هستند و همین مردم بودند که در صحنه‌های مختلف مبارزاتی قبل انقلاب و دفاع مقدس پس از انقلاب با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کرده و به درختی تنومند تبدیل کردند. پایه‌گذار این انقلاب الهی و اسلامی مردم بودند و رهبری امام خمینی(ره) و پس از ایشان، مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله) همواره جایگاه مستقل و مقتدر این نظام را بر پایه مردم روز به روز تقویت کرد تا جایی که امروز انقلاب اسلامی الهام بخش بیداری اسلامی در بسیاری از کشورهای جهان است.

نقش مردم در حیات جامعه اسلامی به حدی است که اگر پشتیبانی آنها نباشد قطعا ادامه این حرکت الهی میسر نخواهد بود و در قریب به 40 سال پس از این انقلاب شکوهمند هر روز حضور و حمایت مردم از آن بیشتر شده و شاهد تقویت نهال انقلاب و تبدیل آن به درختی تنومند بوده‌ایم.

دشمن از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال ضربه زدن به این شجره طیبه بوده و این حضور دشمن‌شکن و پرشور مردم در برهه‌های حساس از جمله 22 بهمن‌ماه به عنوان جشن انقلاب توطئه‌های فتنه‌انگیزان خارجی و ایادی آنها در داخل کشور را خنثی کرده است.

در 22 بهمن سی و نهمین جشن انقلاب نیز شاهد حضوری چشم‌گیر، پرشور و انقلابی از مردم ایران اسلامی، به خصوص مردم ولایی و بصیر قم مقدس، خاستگاه انقلاب و پایگاه جهان تشیع بودیم که نشان داد مردم همچنان به عنوان پایه‌گذار نظام اسلامی، برخلاف یاوه‌گویی‌های دشمن دون‌صفت، یار، حامی و پشتیبان انقلاب هستند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و امام راحل(ره)، از حضور دشمن‌شکن، انقلابی و با بصیرت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی به خصوص شهر مقدس قم تقدیر کرده و از خداوند متعال توفیق روزافزون نظام اسلامی و مردم ولایی و بصیر این خطه مقدس در سایه عنایات امام عصر(عج) و رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله) را خواهانم.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-46805.html )