عنوان خبر: کنسرت سالار عقیلی در افتتاح جشنواره موسیقی عرفانى سلطنت عمان
(شاخه: فرهنگ و هنر)
دوشنبه 9 بهمن 1396 - 16:59:29

کنسرت موسیقی «سالار عقیلی» به همراه گروه راز ونیاز به‌همت رایزنی فرهنگی ایران، امشب (دوشنبه شب نهم بهمن ماه) در افتتاحیه بخش موسیقی عرفانی جشنواره فرهنگی بین المللی عمان در مسقط پایتخت این سلطان نشین برگزار می شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،در این جشنواره موسیقی که از سوی موزه میراث فرهنگی "بیت الزبیر" به مدت چهار روز برگزار می شود، علاوه بر ایران، هنرمندانی از کشورهای مراکش، پاکستان و عمان حضور دارند.

«سالار عقیلی» هنرمند کشورمان و خواننده آوازهای سنتی و ملی به همراه گروه راز و نیاز که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در این جشنواره موسیقی حضور یافته، آغاز گر برنامه های جشنواره است.

این برنامه در هتل "شانگری‌لا" مسقط که بزرگترین هتل کشور عمان است برگزار می شود.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سلطنت عمان از عموم ایرانیان مقیم و علاقه مندان به هنر ایرانی برای شرکت در این برنامه دعوت کرده است.

** دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران

سالار عقيلي و گروه همراهش شامل حرير شريعت‌زاده (نوازنده دف و پيانو)، ماهور عقيلي (نوازنده تنبك)، علي خشتي‌نژاد (نوازنده تار)، عليرضا دريايي (كمانچه)، حسين محمودي‌مجد (سنتور) و محمدرضا اسكندري مدير برنامه‌ها در بدو ورود به كشور عمان با حجت الاسلام «نوری شاهرودی»، سفير جمهوری اسلامی ایران و بهمن اكبری، رايزن فرهنگی ايران در مسقط ديدار كردند.

سفیر کشورمان در این دیدار با تاکید بر اینکه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور ایران و عمان در حال پیشرفت است و نیازمند آن هستیم که روابط فرهنگی و هنری بویژه موسیقی به همراه آن، گسترش یابد.

وی ابراز امیدواری کرد گروه‌های فرهنگی ایرانی بتوانند نقش بسزایی در توسعه و تعمیق همکاری فرهنگی میان دو ملت بویژه فرهیختگان و علاقه مندان به ایران داشته باشند.

«سالار عقیلی» نیز در این دیدار، با تقدیر از تلاش های رایزنی فرهنگی ایران جهت تنظیم این برنامه، اعلام آمادگی کرد تا در دیگر برنامه های این کشور نیز حضور یابد.


پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-46681.html )