عنوان خبر: پذیرش طلاب بین‌الملل جدیدالورود جامعه‌الزهرا تا 20 دی‌ماه
(شاخه: حوزه)
يكشنبه 10 دي 1396 - 16:59:38

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س) عنوان کرد: مهلت ثبت نام طلاب بین‌الملل جدیدالورود در سطح 2 بین‌الملل جامعه‌الزهرا(س) در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ تا 20 دی‌ماه انجام می‌شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام و المسلمین اباذر عمرانی فر، اظهار داشت: جامعه‌الزهرا(س) برای نیمسال دوم سال تحصیلی۹۶-۹۷ از میان بانوان غیرایرانی واجد شرایط برای تحصیل در مقطع کارشناسی(سطح دو) طلبه می‌پذیرد.


مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س)، مهلت ثبت نام طلاب بین‌الملل جدیدالورود را 20 دی‌ماه و مهلت بازپذیری طلاب بین‌الملل سطح دو را 10 دی‌ماه عنوان کرد و افزود: متقاضیان دوره کارشناسی می‌توانند به صورت حضوری در دو برنامه روزانه و خوابگاهی در جامعه‌الزهرا(س) تحصیل کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی‌فر به شیوه های پذیرش در این مقطع اشاره داشت و افزد: پذیرش به دو صورت انجام می‌گیرد؛ پذیرش روزانه ویژه داوطلبانی است که به همراه سرپرست قانونی خود در قم سکونت دارند و پذیرش خوابگاهی ویژه داوطلبانی که در خارج از ایران حضور دارند و علاقه‌مند به فراگیری علوم دینی هستند.

وی در خصوص طلاب بازپذیری نیز گفت: داوطلبانی که قبلا سابقه تحصیلات حوزوی داشته‌اند؛ که این داوطلبان در صورتی که کمتر از ۴۵ واحد را گذرانده باشند، بدون آزمون علمی می‌توانند ادامه تحصیل دهند، اما داوطلبانی که ۴۵ واحد یا بیشتر را گذرانده‌اند، برای پذیرش باید در آزمون علمی شرکت کنند.

مدیر سنجش و پذیرش جامعه‌الزهرا(س) یادآور شد: بانوان غیرایرانی می‌توانند جهت مشاهده شرایط ثبت نام و تحصیل در جامعه‌الزهرا(س) به پایگاه اطلاع‌رسانی http://www.j-alzahra.org مراجعه کنند.

وی یادآور شد: آزمون علمی طلاب بازپذیری در تاریخ ۱۶ دی ماه در جامعه‌الزهرا(س) برگزار می‌شود.

**تحصیل بانوان از 45 ملیت در جامعه الزهرا(س)

حجت الاسلام و المسلمین عمرانی فر افزود: نتایج و اسامی پذیرفته شدگان دوره های روزانه، 25 دی ماه اعلام می‌شود و پذیرفته‌شدگان از30 دی ماه وارد مقطع تحصیلی سطح دو(کارشناسی) جامعه‌الزهرا(س) می‌شوند.

وی بیان داشت: تا کنون بانوان طلبه غیرایرانی از 45 ملیت در جامعه‌الزهرا(س) تحصیل کرده‌اند و در حال حاضر نیز حدود هزار طلبه غیرایرانی در این مؤسسه علمی حوزه‌ای مشغول به تحصیل هستند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-46408.html )