عنوان خبر: توجه ويژه هيئت دولت به ظرفيت هاي فرهنگي استان قم
(شاخه: فرهنگ و هنر)
پنجشنبه 9 شهريور 1396 - 15:40:29

استاندار قم در جلسه شوراي اداري استان قم خواستار توجه ويژه هيئت دولت به ظرفيت هاي فرهنگي استان قم شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،سيد مهدي صادقي استاندار قم در مراسم شوراي اداري استان قم كه با حضور دكتر صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد طي سخناني استاندار قم با اشاره به ويژگي هاي شهر قم به عنوان پايگاه علم و جهاد و فرهنگ اظهار داشت: اميدواريم در برنامه ريزي هاي اعضاي هيئت دولت اين مسئله به خوبي تبيين شود.

استاندار قم بحث فرهنگ در استان قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برنامه هاي 4 گانه دولت دوازدهم و حضور دكتر صالحي به عنوان وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اميدواريم نقش قم در اين زمينه پررنگ تر از گذشته باشد.

وي با اشاره به ضرورت هماهنگي مسئولان در سطح ملي و استاني براي تحقق برنامه هاي توسعه اي افزود: در سايه همدلي و مشي اعتدالي در استان، همه ي مديران و مسئولين و كساني كه در امر سازندگي مشاركت دارند در مسير تحقق اهداف گام برمي دارند.

استاندار قم با اشاره به افتتاح پروژه هاي هفته ي دولت در استان قم گفت: در بحث اقتصاد مقاومتي و بسترسازي مناسب فرهنگي براي اين مهم نيز با تشكيل ستاد و كارگروه هاي تخصصي اقدامات بسيار خوبي صورت گرفته است.

صادقي گفت: همه ي مردم بايد به باور فرهنگي نسبت به سياست هاي اقتصاد مقاومتي برسند و مشاركت ايشان جلب شود تا نظرات رهبر معظم انقلاب اجرايي كنيم.

صادقي همچنين با اشاره به آمار تغيير الگوي كشت و آبياري قطره اي در استان قم خاطرنشان كرد: طي دوسال گذشته 180 ميليون متر مكعب صرفه جويي داشته ايم و با وجود تحقق اين مهم به افزايش 50 هزار تني محصولات كشاورزي كه نتيجه استفاده صحيح از فناوري و افزايش بهره وري است دست يافته ايم.

 

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-45294.html )