عنوان خبر: استفاده بيش از ۵ هزار دانش‌آموز از خدمات مركز كودكان آماده در مدرسه
(شاخه: فرهنگ و هنر)
چهارشنبه 10 خرداد 1396 - 17:00:09

مدير مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم از استفاده بيش از ۵ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدايي از خدمات مركز كودكان آماده در مدرسه خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،علي اكبر رحيمي با اشاره به فعاليت‌هاي مركز آموزش كودكان آماده در مدرسه، اظهار كرد: اين مركز در راستاي آگاهي بخشي به دانش‌آموزان در خصوص بحران‌هاي مختلف و نحوه مقابله با آنها راه‌اندازي شده و در مدت اندكي كه از زمان راه‌اندازي آن مي‌گذرد مورد استقبال ويژه دانش‌آموزان و مدارس قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه در اين مركز در حال حاضر آموزش‌هاي لازم به دانش‌آموزان مقاطع ابتدايي داده مي‌شود، گفت: البته با پايان سال تحصيلي به طور موقت برنامه‌هاي آموزشي مركز متوقف شده و پس از آغاز سال تحصيلي در اواخر شهريورماه برنامه‌ها مجددا از سر گرفته خواهد شد.

رحيمي با بيان اينكه از ابتداي راه‌اندازي مركز كودكان آماده در مدرسه حدود ۵ هزار نفر از آموزش‌ها استفاده كرده‌اند، خاطرنشان كرد: در اين مركز ۸ مرحله مدل آموزش به دانش‌آموزان ارائه مي‌شود كه شامل شناخت مخاطرات، ابزار شناسي، كارگاه انيميشن، تفكيك از مبدا، كاردستي، آتش‌نشاني و فضاي سبز است.

وي با بيان اينكه مركز آموزش كودكان آماده در مدرسه در بوستان علوي و ستاد مركزي مركز پيشگيري و مديريت بحران شهرداري قم راه‌اندازي شده است، تصريح كرد: به جز ارائه آموزش‌هاي ويژه‌ به دانش‌آموزان با استفاده از توان داخلي مجموعه شهرداري، ارائه آموزش به اقشار مختلف مردم خصوصا كارمندان در دستور كار اين مركز قرار دارد.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-44524.html )