عنوان خبر: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مصداق بارز امر به معروف در نیروهای مسلح است
(شاخه: فرهنگ و هنر)
يكشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 18:14:36

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه برگرفته از سال های دفاع مقدس، از مصادیق امر به معروف در نیروهای مسلح است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حسین صیدی در دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم با بیان این نکته که پاکدستی نیروهای مسلح و کاهش جرم و تخلف در دوران دفاع مقدس مشهود بود، اظهار داشت: ارتش های دنیا یا با فساد مواجهند و یا در پایان جنگ ها دچار افسردگی می شوند اما با دقت در سیره و رفتار امام راحل(ره) می بینیم همه اقدامات ایشان روی یک اصول و محاسبات دقیق تنظیم شده بود.

وی افزود: یکی از تدابیر خاص بنیانگذار حمهوری اسلامی ایجاد شجره طیبه بسیج و روحیه و فرهنگ جهادی که موجب سرافرازی و نجات کشور در دوران دفاع مقدس شد و جامعه اسلامی همچنان از برکات این شجره طیبه بهره مند و برخوردار است.

معاون قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم ادامه داد: در حال حاضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا نیز بر حفظ و استمرار همین روحیه و تفکر تاکید داشته و دارند و از جامعه و مسئولان و مردم نیز همین روحیه را مطالبه می کنند.

وی تصریح کرد: امروز عدم ارتکاب جرم متاثر از فرهنگ و تفکر ایثار و جهاد و شهادت است چرا که کسی که حاضر است عظیم ترین و بی نظیرترین سرمایه وجودی خویش را که همانان جانش می باشد، تقدیم اسلام و انقلاب کند، چنین شخصی به فکر فساد و جرم نیست و آنچه را که انجام می دهد، تکلیف الهی است.

صیدی با اشاره به اینکه همه انبیا آمدند که فرهنگ الهی در جامعه نهادینه شود، خاطرنشان ساخت: بزرگترین ترویج معروف در نیروهای مسلح و در بین آحاد جامعه، ترویج آثار زندگی شهداست.

وی با تاکید بر اهمیت حضور همه جانبه مردم در صحنه ادامه داد: رزمندگان اسلام و عموم مردم در دوران دفاع مقدس در صحنه بودند و حضرت آقا هم فرمودند که اگر مردم در صحنه نبودند، آن مردمی که شور و روحیه جهادی داشتند، معلوم نبود که کشور در چه شرایطی قرار داشت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم در پایان با ذکر این نکته که امروز بسیاری از قضات، مسئولان و کارکنان این سازمان از ایثارگران دورن دفاع مقدس و از منسوبین به شهدای بزرگوار هستند، بر آمادگی سازمان قضایی نیروهای مسلح در راستای ترویج روحیه و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اعلام همکاری کرد.

در ابتدای این دیدار که در محل سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم صورت گرفت، حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم گزارشی از ساختار، برنامه ها و عملکرد این اداره کل در استان در زمینه ساخت یادمان های شهدا و مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و چاپ و نشر و پژوهش مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت ارائه کرد.

وی گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس به لطف فضای معنوی جبهه ها و روحیه جوانمردی رزمندگان اسلام، فارغ از کمترین سیستم های نظارتی، شاهد اوج تجلی پاکدستی، صداقت، امانتداری و حفظ بیت المال بودیم و این تجربه ارزشمند به لحاظ کاربردی برای جامعه امروز ما بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند به عمل یک الگوی عملی و مصداق عینی مطمئن قابل استفاده باشد.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-44385.html )