عنوان خبر: زندگی و خاطرات «شهید محمدجواد آل اسحاق» کتاب می شود
(شاخه: فرهنگ و هنر)
جمعه 8 بهمن 1395 - 17:30:08

برادر شهید محمدجواد آل اسحاق از جمع آوری زندگینامه و خاطرات این شهید بزرگوار و تالیف کتابی در همین زمینه با همکاری اداره کل حفظ آثار قم خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،رضا آل اسحاق گفت: خط سرخ شهادت میراث گرانبهایی است که باید حفظ شود و در این راستا، ثبت و ضبط خاطرات شهدا مسئولیتی سنگین و پرافتخار و بخصوص در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری محسوب می گردد.
وی ادامه داد: شهید محمدجواد آل اسحاق دانشجوی رشته داروسازی بود و همزمان به دروس حوزه نیز اشتغال داشت و بخصوص ایام حضور در محضر امام خمینی(ره) و حضور در جبهه از مهمترین بخش های زندگی این شهید عزیز به حساب می آید.
برادر شهید آل اسحاق گفت: زندگی دانشجویی، طلبگی، مرام بسیجی، فعالیت های فرهنگی، وصیتنامه، تصاویر جبهه و شرح رزم و شهادت این شهید عزیز، فرصتی را فراهم کرده تا خاطرات دوستان، همکلاسان و همرزمان و خانواده بخصوص مادر بزرگوار شهید و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ علی آل اسحاق خوئینی پدر شهید، که از شاگردان حضرت امام(ره) در نجف اشرف بودند، جمع آوری و به زودی در قالب کتابی تدوین گردد.
لازم به ذکر است: شهید آل اسحاق از نیروهای بسیجی لشکر 17 امام علی بن ابی طالب(ع) بود که اول بهمن سال 65 در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به شهادت رسید.
مراحل جمع آوری اسناد و تدوین و چاپ و رونمایی کتاب زندگی و شهادت شهید محمدجواد آل اسحاق و دیگر شهدای بزرگوار با همکاری مشترک خانواده معظم شهید و مراکزی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انجام می پذیرد.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-43312.html )