عنوان خبر: تخریب دستگاه قضایی به اصل انقلاب و نظام ضربه می زند
(شاخه: سیاست)
چهارشنبه 15 دي 1395 - 21:23:29

سخنگوی کمیسون حقوقی و قضایی مجلس گفت: قوه قضاییه قرار گاه و چشم بیدار نظام و ملت به دلیل وجود سازمان بازرسی، دادگاه انقلاب،‌ دیوان عدالت باید از هر حیثی مصون بماند و به هیچ عنوانی تضعیف دستگاه قضاء پذیرفته نیست.


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به هجمه هایی که به قوه قضاییه و شخص آیت الله صادق آملی لاریجانی نسبت داده می شود اظهار داشت: با این موضوع از هر نوع که باشد به شدت مخالف هستیم.

وی گفت: اعتقاد کمیسیون قضایی این است که با تهاجم علیه قوه قضاییه باید برخورد شود، قوه قضاییه قرار گاه و چشم بیدار نظام و ملت به دلیل وجود سازمان بازرسی، دادگاه انقلاب،‌ دیوان عدالت و ... باید از هر حیثی مصون بماند و به هیچ عنوانی تضعیف دستگاه قضاء پذیرفته شدنی نیست.

هر نوع تخریب قوه قضاییه ضربه به اصل نظام است

سخنگوی کمیسون حقوقی و قضایی مجلس ابراز داشت: آیت الله آملی لاریجانی شخصی متبحر،عالم و اندیشمند است که به دلایل مختلف هجمه علیه ایشان و قوه قضاییه محکوم و ممنوع است، نخست اینکه از اول انقلاب دیدگاه و نظراتشان با انقلاب انحراف نداشته،دوم اینکه در ریاست ایشان مشکلات و خطا ها کمتر بوده است.

وی افزود: جایگاه رئیس قوه در بین علما و مراجع تقلید نیز می تواند دلیلی بر این باشد که هجمه علیه ایشان ممنوع است و هر نوع تخریبی که متوجه قوه قضاییه شود می تواند ضربه به اصل انقلاب و حکومت باشد، کمییسون قضایی تمام قد از ریاست قوه قضاییه و قضات حمایت می کند.

نماینده مردم  رباط کریم درمجلس شورای اسلامی افزود: تضعیف قوه قضاییه در ملاء عام هم حرام است و هم ممنوع ، لذا عناوینی که امروز متوجه قوه قضاییه شده است از طرف دشمن خارجی است تا به خود نظام ضربه وارد کنند.

نوروزی اظهار داشت: طبیعتا دشمنان قسم خورده نظام منتظر هستند تا از هر اتفاقی در داخل کشور به نفع خود سوء استفاده کنند و همواره  قوه قضاییه از بدو تولد انقلاب تا کنون جزء ارگان هایی بوده است که همیشه از طرف استکبار به آن ضربه وارد شده است.

سخنگوی کمیسون حقوقی و قضایی مجلس گفت: تضعیف قوه قضائیه هم از طرف دشمنان خارجی صورت می گیرد و هم داخلی ولی برنامه ریزی وهدف گذاری آن در خارج از کشور صورت می پذیرد.

مطهری و  صادقی نباید در امور قوه قضاییه دخالت کنند

وی در رابطه با افرادی مثل علی مطهری و محمود صادقی که داخل مجلس در وظایف قوه قضاییه خود را دخیل می دانند نیز گفت: نمایندگان مجلس به عنوان ناظر طبق قانون اساسی می تواند به همه مسائل کشور وارد شود ولی فقط به عنوان ناظر که نظر خود را بدهدولی همکاران ما باید توجه داشته باشند رئیس قوه قضاییه و شورای عالی قضایی به وظایف خود اشراف کامل دارند.

عضو کمیسون قضایی مجلس افزود: صحبت و رسانه ای کردن موضوعات امنیتی مثل زندانیان سیاسی و ورود بی محابا به این نوع موضوعات کار درستی نیست و به ضرر انقلاب است.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-42996.html )