عنوان خبر: دانشگاه ها زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را فراهم کنند
(شاخه: فرهنگ و هنر)
يكشنبه 25 مهر 1395 - 16:47:36

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده گفت: مسئولان دانشگاه های قم باید زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را در محیطی آرام و صمیمی فراهم کنند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،به نقل از ایرنا،احد جمالی روز یکشنبه در جلسه کمیسون دانشجویی دانشگاه های استان قم در سالن جلسه های دانشگاه آزاد اسلامی قم افزود: با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، کشور در شرایط حساسی قرار دارد و لازم است این فضا به صورت منطقی و به دور از هر گونه تنش مدیریت شود.
در بیست و نهم اردیبهشت ماه سال 1396 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: دانشگاه ها بهترین مکان برای بیان اندیشه های مختلف هستند و به همین علت، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و حضور سخنرانان مطرح از جناح های سیاسی متفاوت در دانشگاه ها باعث ایجاد نشاط سیاسی در میان جوانان و حضور حداکثری آنها در پای صندوق های رای می شود.
وی ادامه داد: گفتمان های مختلف از جناح های سیاسی گوناگون می توانند با رعایت قوانین و مصلحت های نظام، دیدگاه های خود را در محیط های دانشجویی مطرح کنند و در این زمینه دستگاه های نظامی و امنیتی استان نهایت همکاری را با دانشگاه ها خواهند داشت.
جمالی گفت: دولت تدبیر و امید در مساله برجام به خوبی نشان داد مدافع گفتمان آزاد در جامعه است و هیچ گاه به سمت امنیتی کردن فضای آزاد اندیشی نیست؛ چرا که اعتقاد دارد به هیچ عنوان نباید فکر و اندیشه دانشجو در سینه او حبس شود.
معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شبهه های متنوع دشمنان برای منحرف ساختن افکار دانشجویان، گفت: دانشجو مغز متفکر جامعه است و نباید اجازه داد دشمنان با ایجاد شبهه این سرمایه عظیم ملی را از حرکت به سمت سعادت و پیشرفت باز دارند.
وی افزود: جریان های فرقه گرایانه و تبلیغ ادیان جعلی در محیط های دانشگاهی در صورت توجه نکردن، به یک بحران تبدیل می شود، بنابراین همه مسئولان و استادان دانشگاه ها وظیفه دارند با این اندیشه های انحرافی مبارزه کنند.
وی هم چنین در خصوص لزوم همکاری بیشتر مراکز صنعتی و اقتصادی با دانشگاه ها در چارچوب اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: به دنبال کاربردی ساختن پایان نامه ها و تحقیقات دانشجویی برای استفاده در طرح های تجاری هستیم و در این راه امکانات خوبی در اختیار پارک علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.
در این جلسه که به میزبانی دانشگاه آزاد استان قم برگزار شد، مسئولان و نمایندگان دانشگاه های مختلف استان به بیان دیدگاه ها و نظرهای خود در خصوص مسائل و مشکل های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان مشغول به تحصیل پرداختند و راهکارهای برطرف شدن آنها را ارائه دادند.
بیش از 80 هزار دانشجو در رشته های مختلف علمی از سراسر کشور و برخی از نقاط جهان در دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی دولتی، آزاد و خصوصی استان قم مشغول به تحصیل هستند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-41878.html )