عنوان خبر: برقراري امنيت ناشی از فضاي علم و آموزش در کشور است
(شاخه: فرهنگ و هنر)
پنجشنبه 15 مهر 1395 - 15:42:58

رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي استان گفت: اگر مأموران نيروي انتظامي امنيت را پا برجا و نظم و انضباط را در ايران برقرار مي کنند، نشات گرفته از علم و آموزشي است که آموخته اند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام"حسين موجاني"رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي استان قم در ششمين روز از هفته ناجا در آغاز مراسم جشن مهر و دانش که با حضور ديگر مسئولان انتظامي استان قم و آموزش و پرورش در دبيرستان استعدادهاي درخشان ميري برگزار شد، با بيان اينکه امروز روز نظم، انضباط و رافت است، گفت:پيامبر (ص) فرمود"در ميان صدقاتي که مردم مي دهند هيچ صدقه اي ارزشمند تر از يادگيري علم و انتشار آن نيست.
وي گفت:اگر مأموران نيروي انتظامي امنيت را پا برجا و نظم و انضباط را در ايران برقرار مي کنند نشات گرفته از علم و آموزشي است که آموخته اند.
حجت الاسلام موجاني خطاب به دانش آموزان اين مدرسه، افزود:ديروز ماموران پليس مانند شما روي اين صندلي ها نشسته بودند و با فراگيري علم و دانش خدمت به مردم را در مسير ناجا انتخاب کردند.
وي ادامه داد:اگر امروز مأموران پليس در مرزها دست روي ماشه برده و اجازه تحرک به دشمنان نمي دهند اين برقراري امنيت برگرفته از اعتقاداتي است که در مدارس و مراکز آموزشي آموخته اند.
رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي استان قم تاکيد کرد:امنيت برقرار نمي شود مگر اينکه در مقابل علم اساتيد زانو بزنيم .
سرهنگ"احمد پوربافراني" نيز در سخناني ضمن تسليت ايام شهادت حضرت اباعبدالله الحسين(ع)، بر ارتقاء تعاملات في ما بين پليس و مراکز آموزشي بخصوص آموزش و پرورش تاکيد کرد.
رئيس پليس راهور فرماندهي انتظامي استان قم ادامه داد:اين ارتقاء تعاملات باعث کاهش تلفات رانندگي و انضباط ترافيکي مي شود.
وي سپس ضمن تاکيد بر ضرورت بهره گيري از همياران و فرهنگ سازان در مباحث ترافيکي، ابراز اميدواري کرد:با تعامل في ما بين پليس و آموزش و پرورش شعار هفته ناجا امسال"همه با هم براي امنيت و آرامش"محقق شود.
در ادامه دليريان رئيس اداره آموزش و پرورش ناحيه يک استان قم نيز ضمن تبريک هفته ناجا گفت:نيروي انتظامي امنيت را در جامعه حاکم کرده است.
وي با بيان اينکه سلامتي و امنيت نعمت هايي است که مردم فراموش و نسبت به آن توجهي ندارند، ادامه داد:اين دو نعمت از نعمت هاي بزرگ الهي است و انسان زماني قدردان مي شود که آن ها را از دست بدهد.
رئيس اداره آموزش و پرورش ناحيه يک استان قم با بيان اينکه رويکرد امروز پليس پيشگيري و آموزش است، گفت:اگر مردم در هر ساعتي از شبانه روز با خيال راحت در سطح شهر تردد دارند اين امنيت جامع و کامل مرهون زحمات کارکنان نيروي انتظامي است.

گفتني است، در اين مراسم پس از قرائت پيام مهر توسط يکي از دانش آموزان اين مدرسه،‌ کارکنان يگان ويژه استان قم با اجراي حرکات رزمي، راپل، نمايش رهايي گروگان و‌ نمايش سلاح کشي اقتدار پليس را به نمايش گذاشتند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-41772.html )