عنوان خبر: نمایشگاه دستاوردهای دولت در شهریورماه برگزار می شود
(شاخه: سیاست)
دوشنبه 10 خرداد 1395 - 22:17:31

روابط عمومی ها باید به طرق مختلف کلیه اطلاعات مربوط به خدمات و فعالیت های انجام شده در دولت یازدهم را به شکل کاملا دقیق و مطلوب احصا نموده و آن را برای ارائه در نمایشگاه دستاوردهای دولت که در شهریورماه و همزمان با هفته دولت برگزار می شود، آماده کنند.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،صبح امروز همايش نقش روابط عمومي در تحقق اقتصاد مقاومتي در سالن همايش هاي دانشكده علوم انساني دانشگاه حضرت معصومه(س) و با حضور مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان قم برگزار شد.

سید رضا طباطبایی مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري قم در ابتداي اين همايش طي سخناني با  اشاره به اهتمام جدی مسؤلان استان برای تحقق شعار سال، اظهار داشت: استاندار قم در ابتدای سال جاری پیرو فرمایش های رهبر معظم انقلاب و همچنین سیاست های ابلاغی از طرف معاون اول ريیس جمهوری، ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی را تشکیل داد.

وی همچنین با اشاره به سیاست ها و برنامه هایی که استانداری قم به منظور رفع رکود و برداشتن موانع تولید در پیش گرفته است، اضافه کرد: در این راستا حمایت های خوبی از بنگاه های اقتصادی پیش بینی شده و امیدواریم سال 95، سال شکوفایی اقتصادی استان باشد. عليزاده طباطبايي با اذعان به اینکه به واسطه این هم اندیشی ها، در آینده ای نه چندان دور زمینه رشد، ارتقا و پیشرفت استان در حوزه اقتصاد بیش از پیش فراهم خواهد شد، افزود: قم ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه اقتصاد دارد.

مديركل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري قم در ادامه افزود: همفکری و تعامل خوبی که در راستای پیگیری مسائل اقتصاد مقاومتی وجود دارد، این زمینه و امکان را بوجود می آورد تا علاوه بر اتخاذ تدابیر و سیاست های کار آمد در درون استان، راهکارها و پیشنهادهایی را نیز به منظور کاهش رکود، فقر و بیکاری به هیات دولت ارائه کنیم.

وی یاد آور شد: سیاست هایی که هم اکنون از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان در پیش گرفته شده، بی شک نوید بخش تحولات قابل توجهی در حوزه صنعت و واحدهای تولیدی است.

مديركل روابط عمومی استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت نقش پر رنگ تر و فعال تر رسانه ها و روابط عمومی ها در انعکاس اخبار مرتبط با عملکرد دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان خاطرنشان کرد: نقس رسانه ها و روابط عمومی به عنوان دو مجموعه و نهاد پیشرو در امر اطلاع رسانی مورد توجه و تاکید عموم است و همواره نحوه انتشار خبرها از نگاه تیزبینانه مردم دور نمی ماند.

علیزاده طباطبایی همچنین ضمن تاکید بر تلاش روابط عمومی ها برای به تصویر کشیدن عملکرد دولت تدبیر و امید، گفت: روابط عمومی ها باید به طرق مختلف کلیه اطلاعات مربوط به خدمات و فعالیت های انجام شده در دولت یازدهم را به شکل کاملا دقیق و مطلوب احصا نموده و آن را برای ارائه در نمایشگاه دستاوردهای دولت که در شهریورماه و همزمان با هفته دولت برگزار می شود، آماده کنند.

در ادامه اين همايش حجت الاسلام محمد رضا آخوند زاده مسؤل نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه حضرت معصومه(س) نيز طي سخناني اظهار داشت: روابط عمومی ها نقش بسزایی در تعیین برنامه ها و خط مشی های یک مجموعه دولتی ایفا می کنند .

وی با اشاره به آسیب های مختلفی که معمولا رسانه ها و بویژه روابط عمومی ها به آن دچار می شوند، خودسانسوری را از مهمترین آنها برشمرد، و اذعان داشت: برخی مواقع روابط عمومی ها می کوشند تا همه چیز را در دستگاه خود خوب جلوه دهند، و به طور حتم این اقدام زمینه کاهش اعتماد عمومی به آنها و همچنین دستگاه مربوطه را تقویت می کند .

آخوند زاده با اشاره به نقش حائز اهمیت روابط عمومی ها در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستگاه هاي اجرایی ، اضافه کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب روابط عمومی ها نمایانگر اوضاع داخلی سازمان ها و نهادهای اجرایی به شمار می روند، از این رو بیان شفاف و موضع گیری های دلسوزانه این مجموعه ها می تواند نهادهای متبوع را به سمت هدف های مدنظر در زمینه اقتصاد مقاومتی سوق دهد .

وی همچنین با تبیین برخی از مهمترین راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی به اقتصادی گفته می شود، که درآمدهای نفتی اساس و مبنای اصلی آن را تشکیل نمی دهد، بلکه ظرفیت های بومی به ویژه دانش و خرد جمعی آن را به سمت رشد و پیشرفت هدایت می کند .

وی با تاکید بر نقش تاثیر گذار صنعت و کشاورزی در این زمینه به عنوان دو پشتوانه مهم اقتصاد کشور، گفت: بدون خودکفا شدن دربخش کشاورزی به هیچ وجه نخواهیم توانست، اقتصادی پویا، توانمند و مقاوم را در برابر تحریم ها و تهدیدهای دشمنان به وجود آوریم .

مسؤل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حضرت معصومه(س) با تاکید بر فراهم بودن زیر ساخت های لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در قم، افزود: ظرفیت های اقتصادی در این استان آنقدر زیاد است، که بی شک می توان با بهره گیری از آنها، قم را نسبت به اعتبارات ملی بی نیاز کرد، که این امر نیز بدون تعامل و هم افزایی بین دستگاه های اجرايي میسر نخواهد شد .

در بخش ديگري از این همايش دكتر ابوالفضل شاه آبادي اقتصاد دان و دانشيار دانشگاه بوعلي سيناي همدان در سخناني روابط عمومی ها را چشم و چراغ سازمان های مختلف اجرایی ذکر کرد، و افزود: این مجموعه های موجود در درون دستگاه های اجرایی می توانند، با اطلاع رسانی مطلوب خود در تصمیم گیری های دقیق و سنجیده مدیران و مسئولان نقش عمده ای را ایفا کنند .

دكتر  شاه آبادی با اذعان به وجود یک سری حلقه های مفقوده در دستگاه های اجرایی، آن را مانع بزرگ و مهمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد، و افزود: روابط عمومی ها می توانند با ارائه راهکارهای موثر این نهادها را در یافتن این حلقه های مفقوده و در نتیجه تحقق شعار سال به بهترین شکل ممکن یاری و مساعدت کنند. وی همچنین با تاکید بر اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی موضوعی نیست، که برنامه ریزی برای آن تنها محدود به امسال باشد، بلکه باید به همواره به عنوان یکی از سیاست ها و برنامه های مهم اقتصادی دولت در دستور کار دولتمردان قرار بگیرد، ضمن برشمردن برخی از پتانسیل های اقتصادی منحصر به فرد کشور یادآور شد: با توجه به تنوع زیست محیطی و جاذبه های تاریخی و قرار گرفتن در ردیف 10 کشور جهان به لحاظ داشتن منابع طبیعی نفت و گاز و همچنین 20 کشور جهان از نظر دارا بودن ذخایر ممتاز معدنی، اقتصاد ایران قابلیت تبدیل شدن به یکی از اقتصادهای برتر جهان با تکیه بر ظرفیت های بومی خویش را دارد .

شايان ذكر است: اين همايش يك روزه توسط اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري قم با همكاري و مشاركت روابط عمومي و امور بين الملل دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-39930.html )