عنوان خبر: از ظرفيت فرهنگيان در تحقق اقتصاد مقاومتي استفاده شود
(شاخه: سیاست)
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1395 - 23:59:33

استاندار قم در جمع انجمن اسلامی معلمان استان با بیان ضرورت استفاده از ظرفيت هاي علمي فرهنگيان در راستاي تدوين طرح هاي توسعه اي اظهار كرد: بايستي از ظرفيت فرهنگيان در تحقق اقتصاد مقاومتي استفاده شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،سید مهدی صادقی در جلسه ای صمیمانه با انجمن اسلامی معلمان استان قم طي سخناني با اشاره به اهمیت همنوایی همه تشکل ها در کشور در مسیر نظام اسلامی، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با در پیش گرفتن رویه اعتدال که موضوع مورد نظر دین مبین اسلام نیز هست، سعی در توسعه کشور همراه با تعامل با همه اقشار دارد.
استاندار قم با بیان اهمیت انضباط تشکیلاتی در همه تشکل های کشور اضافه کرد: رفتار منطقی و مقبول اجتماع و تعامل با دیگر گروه ها در جامعه باید رویه همه افراد شود.
صادقی با بیان ارتباط و هماهنگی مناسب بین دولتمردان و نهادهای مختلف کشور افزود: این تعامل نقش ویژه ای در پیشبرد اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی دارد و مردم نیز با هوشیاری کامل این روابط را رصد می کنند.
وی رعایت انصاف در برخوردهای اجتماعی را مورد توجه قرار داد و گفت: قانون معیار تعاملات اجتماعی است و در حمایت و یا برخورد با مسائل مختلف در جامعه، حاکمیت قانونی بر اساس رعایت اعتدال اعمال می شود.
استاندار قم همچنین فعالیت اتاق های فکر در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... را از اولویت های استان قم عنوان نمود و اضافه کرد: استفاده از ظرفيت هاي علمي و عملي همه اقشار و گروه ها بویژه فرهنگیان سهم مهمی در ارتقاء جامعه خصوصا در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی دارد.
در ابتدای جلسه اعضای انجمن اسلامی استان در خواست ها و نظرات خود در موضوعاتی چون توجه ویژه به مسأله آموزش آینده سازان کشور، ارتقای سطح محتوایی آموزش ها، آماده سازی بستر های ارائه خدمات رفاهی به مردم، رسیدگی به وضعیت معیشتی و بیمه درمانی بازنشستگان، اصلاح برخی از مسائل ساختاری درآموزش و پرورش، پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان، توجه به بانوان فرهنگی استان و تکریم مقام معلمین و فرهنگیان را بيان نمودند.


پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-39611.html )