عنوان خبر: همكاري دستگاههای اجرایی براي برگزاری باشکوه نماز جمعه قم
(شاخه: سیاست)
سه شنبه 17 فروردين 1395 - 16:05:09

استاندار قم در جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه خواستار همكاري همه دستگاهها و نهاد ها براي برگزاری هر چه باشکوه نماز جمعه در قم گرديد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه قم که با حضور حضرات آیات، سعیدی، حسینی بوشهری و اعرافی امام جمعه های قم برگزار شد،با اشاره به اهمیت برگزاری نماز جمعه در مصلی قدس قم، تصریح کرد: آماده شدن مصلی و بازسازی این محل برای انجام این مراسم با شکوه عبادی سیاسی، موجب خرسندی همه مردم و مسئولین شده است.
استاندار قم با تأکید بر لزوم فراهم نمودن تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر نماز جمعه در مصلی قم ادامه داد: خوشبختانه با همت، تجربه و انگیزه مسئولین امر در قدم نخست گامهای مناسبی در این زمینه برداشته شده است که به مرور و با همدلی و هماهنگی همه دستگاهها و نهادها وضعیت مطلوب مورد نظر بدست خواهد آمد.
آیت الله سعیدی امام جمعه قم نيز در اين جلسه با تشکر از تلاش همه مسئولین براي آماده سازی مصلی قم جهت برگزاری نماز جمعه افزود: باید زمینه حضور پر شور مردم در محل مصلی قم از سوی نهادهای اطلاع رسان و رسانه ها صورت گیرد.
آیت الله حسینی بوشهری نیز با اشاره به اینکه اقامه نماز وظیفه مسئولین است، افزود: همه دستگاهها و نهادها به تناسب امکانات و احساس دلسوزی خود در این مهم توفیق خدمت داشته اند و از آنجایی که نماز جمعه جبهه فرهنگی است لازم است تا همه برای خدمت در این جبهه سر از پا نشناسند.
همچنین آیت الله اعرافی تلاش بسجی وار و رغبت مسئولین استان در برگزاری مراسم پر فیض نماز جمعه را مورد تحسین قرار داد و اضافه کرد: باید با همکاری یکدیگر در تکمیل امکانات و خدمات مجموعه مصلی قم در برگزرای نماز جمعه بکوشیم و بعنوان قطب فرهنگی قم، برای اجرای طرح های جامع فرهنگی در این محل برنامه ریزی کنیم.شايان ذكر است اولين فريضه نماز جمعه قم، پس از بازگشايي مصلي قدس، جمعه 20 فروردين به امامت ايت الله سعيدي برگزار مي شود.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-39014.html )