عنوان خبر: نمایشگاه کتاب در تعطیلات نوروزی در قم برپا می شود
(شاخه: فرهنگ و هنر)
چهارشنبه 28 بهمن 1394 - 23:59:43

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: نمایشگاه کتاب فراگیر و مناسب حال زائران با شرکت ناشران استان در تعطیلات نوروزی برپا می شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات زائران قم، افزود: این نمایشگاه در مسجد اهل بیت(ع) در کنار عوارضی قم - تهران جهت استفاده زائران از محصولات فرهنگی آن دایر می شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا در مبادی ورودی شهر نیز بسته های فرهنگی از جمله کتاب به زائران به ویژه کودکان و نوجوانان اهدا می شود.
دبیر کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات زائران قم ادامه داد: برگزای مسابقه عکس از جاذبه های معنوی و طبیعی استان، تئاتر خیابانی در بوستان ها، نمایش طنز در چند مجتمع فرهنگی، شب شعر با حضور شاعران برجسته کشور، نمایشگاه تخصصی نماز و امر به معروف و نهی از منکر در امامزاده جمال(ع) از دیگر برنامه های این کمیته برای تعطیلات نوروز است.
دانشی، استقرار روحانی برای پرسش و پاسخ و مشاوره دینی، استقرار 50 مبلغ در نقاطی از شهر جهت امر به معروف و نهی از منکر، استقرار روحانی در مدارس محل اسکان زائران، برگزاری تئاتر فاطمی در مجتمع نور، اعزام روحانی به نمازخانه های بین راهی و نظارت بر این نمازخانه ها را از دیگر برنامه های این کمیته عنوان کرد.
وی همچنین گفت: نمایشگاه های نوروزی به همراه مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع دینی و تربیتی و با رویکرد خانواده و غرفه های مشاوره مذهبی در ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) برپا می شود.
جلسه ستاد تسهیلات زائران استان قم در دفتر معاونت هماهنگی امور زائران استانداری برگزار شد و دبیران کمیته های مختلف این ستاد گزارشی از اقدام های کمیته های مربوطه جهت پذیرایی از زائران در تعطیلات نوروزی ارائه دادند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-38145.html )