عنوان خبر: هدای قرآن فلزی به آستان مقدس حضرت معصومه(س)
(شاخه: فرهنگ و هنر)
شنبه 30 آبان 1394 - 18:34:14

هنرمندی از کرج، قرآن نوشته شده بر روی فلز را در حضور تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها رونمایی و به حرم این بانو اهدا نمود.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،سید علی اصغر موسوی در این مراسم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، گفت: 17 سال است که به کتابت قرآن کریم مشغول هستم. زمانی که یکی از آثار هنری خود را به مقام معظم رهبری هدیه دادم، ایشان توصیه کردند که در کارهای هنری خود نوآوری داشته باشم و من نیز این رویه را سرلوحه کارهای خود قرار دادم.
وی با بیان این که تا کنون هیچ اثر هنری و خطاطی غیر از آیات قرآن کریم طراحی نکرده ام، تصریح کرد: تا کنون آثار خطاطی قرآن کریم با خط شکسته نستعلیق، ثلث، ریحان و... کتابت کردم و در این مسیر ابزار مختلف استفاده نمودم.
این هنرمند با اشاره به خادمی افتخاری خود در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها اظهار داشت: برای طراحی این کار، شش ماه روزانه 10 الی 12 ساعت به صورت پیوسته کار شده است و امید است حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با کرامت خود، این هدیه را از من بپذیرند.
وی  با بیان این که در طول طراحی این اثر عنایت خاص اهل بیت علیهم السلام برایم مشهود بود، اظهار کرد: در این شش ماه بعد از این که از سر کار به منزل مراجعه می کردم، مشغول طراحی می شدم و روزی دو یا سه ساعت بیشتر نمی خوابیدم، ولی هرگز از کار خود خسته نشدم.
خاطرنشان می شود در این مراسم، جمعی از مسئولان و مدیران آستان مقدس حضور داشتند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-36628.html )