عنوان خبر: برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط شهروندي در قم
(شاخه: فرهنگ و هنر)
پنجشنبه 26 شهريور 1394 - 16:11:09

سرپرست سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري قم از برگزاري جشنواره فرهنگي ورزشي نشاط شهروندي در تابستان و پاييز سال جاري خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،سيد رسول موسوي نژاديان با اشاره به برنامه‌هاي فرهنگي و ورزشي شهرداري قم گفت: سعي شده تا اقدامات خوبي براي شهروندان در نظر گرفته شود و آنها بتوانند بهره لازم را از برنامه‌هاي مناسبي كه ترتيب مي‌دهيم، ببرند.

سرپرست سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري قم به همكاري ديگر نهاد‌ها براي اجراي بهتر برنامه‌ها اشاره كرد و افزود: اگر تمام دستگاه‌ها در اين زمينه گام بردارند و تلاش جدي باشند مي‌توانيم اقدامات بهتري براي شهروندان انجام دهيم.

وي از برگزاري جشنواره فرهنگي و ورزشي نشاط شهروندي خبر داد و خاطرنشان كرد: در اين جشنواره ۱۰ رشته ورزش همگاني و ۱۰ بازي بومي محلي برنامه‌ريزي شده كه در تابستان و پاييز برگزار مي‌شود.

موسوي‌نژاديان به همكاري دستگاه‌هاي مربوط براي اجراي اين جشنواره اشاره و عنوان كرد: سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري، اداره كل ورزش وجوانان، سازمان بسيج، دانشگاه علوم پزشكي، اداره آموزش و پرورش و دستگاه‌هاي مرتبط ديگر متولي برگزاري اين جشنواره هستند.

سرپرست سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري قم با بيان اينكه اين جشنواره شامل موارد مختلفي مي‌شود، اظهار كرد: مسابقات و برنامه‌هاي مختلفي فرهنگي و ورزشي در جشنواره نشاط شهروندي برگزار خواهد شد و برنامه‌هاي ورزش همگاني مثل واليبال، بسكتبال و... در حاشيه اين جشنواره قرار دارند.

وي ادامه داد: بازي‌هاي بومي و محلي هم تعريف شده كه در سطح بوستان‌ها براي شهروندان به اجرا در مي‌آيد و به صورت مسابقه‌اي برگزار خواهد شد و در طول هفته رشته‌هاي كلاسيك و ورزش‌هاي سنتي برگزارشده و قرعه كشي صورت مي‌گيرد و به برندگان نيز جوايزي اهدا مي‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري قم اين جشنواره را تركيبي از برنامه‌هاي ورزشي و پزشكي دانست و ابراز كرد: اين جشنواره با هدف ايجاد نشاط در شهروندان انجام مي‌شود و اميدواريم تا زمينه‌اي براي مردم فراهم شود تا به سلامت خود توجه بيشتري داشته باشند و ورزش را جزء برنامه‌هاي اصلي زندگي قرار دهند.

وي اضافه كرد: در اين جشنواره به مردم مي‌آموزيم تا علاوه بر سلامت جسم سلامت روحي خود را هم جدي بگيرند و براي رسيدن به اين مهم تلاش كرده و با ورزش، سلامتي روحي و جسمي خود را تضمين كنند.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-35493.html )