عنوان خبر: مراسم عزاداری وفات حضرت معصومه(س) در حسينيه شهداء قم برگزار می شود
(شاخه: فرهنگ و هنر)
چهارشنبه 8 بهمن 1393 - 17:01:04

هیئت وکانون خادم الرضا(ع) مراسم عزاداری وفات شهادت گونه حضرت معصومه(س) را در حسينيه بزرگ شهداء قم برگزار می‌کند.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حمید ناطقی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه قم از گذشته آشیانه اهل بیت علیهم‌السلام بوده است تصریح کرد: هجرت حضرت معصومه(س) فرصتی برای نشر معارف اهل‌بیت(ع) و تبیین جایگاه ولایت و امامت بوده و درهجرت این بانو  به قم، مأموران مأمون به کاروان این بانو حمله کردند و تمامی مردان همران ایشان را به شهادت رساندند اما در چنین شرایطی حضرت به  قم آمدند.
وی با اشاره به استقبال مردم قم از ورود این بانو، افزود: شناخت اهل‌بیت(ع) و بررسی اهداف ورود این بانو به ایران و قم یکی از مسائل مهم در عزاداری و سوگواری حضرت معصومه(س) است.
مسوول هیئت وکانون خادم الرضا(ع) ادامه داد: این وجود مقدس جایگاه بزرگی داشتندو بزرگان دین با شناخت شمه‌ای از جایگاه این بانو، زندگی خود را در ابراز ارادت به این مقام مقدس صرف می‌کردند وبرهمین اساس هیئت خادم الرضا(ع) با توجه به روایات متعدد وتاکیدات زیاد علما ومراجع در خصوص بزرگداشت حضرت معصومه(س)، نسبت به برگزاری مراسم عزاداری وسوگواری در سالروز وفات ایشان در شهر قم مانند سالهاي گذشته اقدام خواهد کرد.
وی بیان داشت: این مراسم روز شنبه، مورخ یازدهم بهمن ماه، از ساعت 20:30 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید علی علوی از اساتید حوزه و مداحی حاج حسین سیب سرخی و حاج عبدالرضا هلالي و ياسين شيخ زاده و شعر خواني علي زمانيان با مشاركت موسسه اعتباري كوثر و مجتمع تجاري و هتل بين المللي زمرد استان قم در در حسينيه شهداء واقع در خیابان 15 خرداد شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
ناطقی با تقدیر از فعالیت های موسسه اعتباري کوثر در زمینه حمایت از طرح های فرهنگی ومذهبی در استان قم گفت: در ايام محرم و صفر امسال يكي از نهادهايي كه خدمات قابل توجهي را به هیئات مذهبی ارائه کرد و هئیت خادم الرضا(ع) را یاری نمود، موسسه اعتباري كوثر بود که در برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری حضرت معصومه(س) نیز مشارکت خواهد داشت.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای قدر دانستن مجالس عزاداری حسين بن علي(ع) و خاندان پیامبر(ص) خاطرنشان کرد: اقدامات و فعاليتهاي فرهنگي نيازمند مشاركت همه بخشهاي مختلف جامعه بويژه سازمانها و نهادهاي استان است و در اين زمينه همه نهادها،موسسات و بخشها مي بايست وارد عمل شوند.
مسوول هیئت وکانون خادم الرضا(ع)گفت: این بسیار قابل تقدیر است که موسسه اعتباري کوثر علیرغم وظایف محدودتری که نسبت به دستگاه ها ونهادها در انجام امورفرهنگی دارد در راستای سال اقتصاد و فرهنگ و ولايت مداري و قدردانستن مجالس امام حسین(ع) وخاندان پیامبر مهربانی ورحمت و فعاليتهاي فرهنگي گام برمی دارد و حمایت هایی را از تشكل هاي فرهنگي همچون خادم الرضا(ع) دارد.
وی خاطرنشان کرد: اميدواريم كه فعاليت‌های موسسه اعتباری کوثر براي ديگر نهادها و ارگان‌ها الگو باشد و در سال‌هاي آينده و مناسبت‌هاي مختلف شاهد ادامه اين اقدامات از سوي موسسه كوثر و ديگر نهادها باشيم.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-31123.html )