عنوان خبر: صدا و سیمای قم باید در سطح یک رسانه دینی ملی باشد
(شاخه: فرهنگ و هنر)
شنبه 4 بهمن 1393 - 16:23:12

مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم بر اهمیت ارتباط دو حوزه فرهنگ و رسانه تاکید کرد و گفت: سطح صدا و سیمای قم باید در سطح یک رسانه دینی ملی باشد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی فردونیوز،حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و جمعی از معاونین و مدیران این اداره کل با حضور در مرکز صدا و سیمای قم با حجت الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیرکل جدید این مرکز دیدار و گفت و گو کردند.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدپناه در این دیدار ضمن تبریک مسئولیت جدید حجت الاسلام لطفی نیاسر، اعلام آمادگی کرد تا با هم افزایی این دو نهاد به عنوان دو حوزه فرهنگ و رسانه، شاهد تغییرات و اتفاقات مناسبی در سطح استان باشیم.
وی ضمن تجلیل از خدمات پیشین وی در رادیو معارف گفت: شما در رادیو معارف با توجه به اینکه با یک جامعه هدف که ریزبین و متوقع نیز هستند سر و کار داشتید بحمدالله بدون هیچ حاشیه ای در مسئولیت خود موفق عمل کرده اید که این تجارب در صدا و سیما بسیار راهبردی خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به انجام برنامه ریزی های دقیق و تغییرات اساسی در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار داشت: با توجه به اینکه حضرتعالی نیز به عنوان مدیرکل صدا و سیما یکی از اعضای شورا هستید، انتظار می رود که با تغییرات اساسی پیش رو، اعضا نیز اهتمام بیشتری در این حوزه داشته باشند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم با تاکید بر اینکه در شورا محورهای مورد نظر مقام معظم رهبری همواره مدنظر است، افزود: به همین منظور سبک زندگی و مدیریت جهادی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی استان قم قرار دارد.
حجت الاسلام و المسلمین ایزدپناه از ارتباط تنگاتنگ رسانه با اکثر مسائل شورا سخن گفت و ادامه داد: این ارتباط به این دلیل است که در شورا دائما به فرهنگ و رفتارهای عمومی می پردازد.
وی با بیان اینکه عمده مسائل صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مشترک است، اضافه کرد: این دو نهاد می توانند با تعامل بیشتر، سندهای راهبردی فرهنگی و رسانه ای برای سایر دستگاه های اجرایی تنظیم کند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فراوانی ظرفیت های مختلف در قم عنوان کرد: بنده از ابتدای قبول مسئولیت در این استان پیگیر اصلاح شاخص های قم بودم که بحمدالله نویدهایی برای اصلاح این شاخص ها به گوش می رسد.
معاون سابق قوه قضائیه در پایان تاکید کرد: امیدوارم با حضور حضرتعالی که دست پرورده حوزه علمیه هستید،  صدا و سیمای قم به سطح یک رسانه دینی ملی ارتقا یابد.
در ادامه این دیدار حجتی معاون فرهنگی هنری این اداره کل نیز در سخنانی هم افزایی سه نهاد صدا و سیما، رادیو معارف و پژوهشکده صدا و سیما در اجرای بهتر سیاست ها و برنامه ها را بسیار موثر دانست و گفت: انجمن های هنری هشت گانه این اداره کل، موسسات فرهنگی هنری، قرآنی و دیگر مجموعه های وابسته به این اداره کل می توانند با صدا و سیما مرتبط شوند تا از توان و ظرفیت آنان استفاده لازم شود.
همچنین توکلیان معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بر لزوم برندسازی در فضای فرهنگی استان تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به عرصه گسترده ارتباطات و وجود رسانه های مختلف، صدا و سیما باید با قدرت بیشتر عمل کرده تا خود را اثبات کند.
جشنواره نماز و نیایش نباید در آن غربت برگزار می شد
حجت الاسلام محمد لطفی نیاسر مدیرکل جدید صدا و سیمای قم نیز در این دیدار با بیان اینکه متاسفانه در شبکه تلویزیونی این شهر، قم را نمی بینیم، تصریح کرد: به هر دلیلی که این اتفاق تاکنون افتاده است باید از این پس به دنبال راهکار و به دنبال آن شاهد شبکه ای از تولیدات و برنامه های ویژه این استان باشیم.
وی با تاکید بر اینکه هنرمندان بومی این شهر حضور کم رنگی در صدا و سیما داشته اند، افزود: به همکاران خود در این مرکز تاکید کرده ام تا در تولید برنامه ها از هنرمندان بومی استان استفاده شود.
حجت الاسلام لطفی نیاسر با بیان اینکه صدا و سیمای قم از کمبود هنرمند و متخصص به عنوان یک ضعف مهم رنج می برد، اضافه کرد: با تفهیم شرایط و استانداردهای برنامه های تلویزیونی، می توان از انجمن های هنری و نهادهای خصوصی در تولید آثار فاخر بهره برد.
مدیرکل جدید صدا و سیمای قم از تغییر رویه در این نهاد خبر داد و گفت: نباید جشنواره ای معنوی و مهم همچون جشنواره نماز و نیایش با این غربت برگزار می شد.
وی اعلام آمادگی کرد تا پس از برگزاری برنامه ها و جشنواره ها در صورت تهیه مستندی از این برنامه ها با رعایت استانداردهای لازم، دستور پخش آن مستند را از شبکه استانی صادر کند.
حجت الاسلام لطفی نیاسر در ادامه با بیان اینکه به علت وجود ظرفیت و محتوای لازم، قم می تواند در فضای مجازی پیشتاز باشد، اضافه کرد: در حوزه انیمیشن نیز همواره دو مشکل اعتبارات و داستان مطلوب با استانداردهای محتوایی کار در این عرصه را دشوار کرده است.

پایان پیامفردو نیوز پایگاه خبری تحلیلی
( http://fordunews.com/newsF-31054.html )